Przysmaki dla psów

Wyświetlanie 1–24 z 121 wyników

Wyświetlanie 1–24 z 121 wyników

Właściciele psów doskonale wiedzą, że karma to nie wszystko co mogą zaproponować swojemu pupilowi. Bogata oferta psich smaczków zaczyna się od kości, ciasteczek, chrupek, prasowanych kości, aż po suszone podroby czy paski suszonego mięsa. Pozostaje tylko właściwy dobór przekąsek, ponieważ przysmaki dla psów nie służą jedynie do sprawienia przyjemności naszemu czworonożnemu przyjacielowi. Wraz z ich formą zmienia się też funkcjonalność.

Przysmaki do treningu

Małe kosteczki, chrupki, groszki świetnie sprawdzą się w czasie szkolenia, jako nagrody i zachętę do dalszych ćwiczeń. Pomagają zmotywować psa do działania i szybciej osiągać wyznaczone treningowe cele. Dlatego warto by były bardzo aromatyczne, z dużą zawartością mięsa, nieobciążające żołądka przy intensywnym wysiłku fizycznym.

Miękkie, suszone paski zajmą zwierzaka na dłużej, bo który piesek nie lubi żuć, przeżuwać, rozciągać i gryźć. Jest to naturalna, pierwotna potrzeba psa. Suszone mięso, sprasowane kości wzmacniają mięśnie żuchwy, dostarczają zabawy i redukują stres w niepokojących dla zwierzęcia sytuacjach.

Najlepsze przysmaki dentystyczne

Przysmaki dla psów oprócz dostarczania nowych doznań smakowych pełnią również rolę prozdrowotną. Różne kształty, faktury i twardość przekąsek pomagają właścicielowi w dbaniu o zdrowe zęby zwierzaka, usuwają osad i odświeżają oddech. Ponadto warto wybierać takie przekąski, które są bogate w wartości odżywcze i są uzupełnieniem codziennej diety o niezbędne witaminy. Dobór powinien przede wszystkim zależeć od ogólnego stanu zdrowia zwierzęcia, jego wieku i aktywności fizycznej. Inne przysmaki będą odpowiednie dla dorosłych psów, a inne dla szczeniąt.

Unikaj dokarmiania „ludzkimi” przysmakami

Wybór smaczków powinien być świadomy i dostosowany do potrzeb zwierzęcia. Składy przekąsek są z reguły dostosowane do psich żołądków, więc warto zastanowić się nad ich odpowiednim doborem i wyszukać te, jak najbardziej wartościowe. Nie warto rozpieszczać pupila szkodliwymi resztkami z naszych stołów, kiedy oferta różnych przysmaków jest naprawdę bardzo bogata. Ponadto zwierzaki je uwielbiają, a odwdzięczają się zdrowiem i radosnym machaniem ogonem.