Karmy mokre dla psów

Wyświetlanie wszystkich wyników: 10

Wyświetlanie wszystkich wyników: 10

Każdy pies potrzebuje odpowiedniej, dopasowanej do jego potrzeb czy rasy karmy. Jaką powinniśmy wybrać, aby zadowolić jego kubki smakowe i zapewnić mu długie i zdrowe życie? Każdy pies jest inny i niestety to, co sprawdzi się u jednego psiaka, wcale nie musi dobrze wpływać na innego. Wypróbujmy na początku kilka rodzajów, firm i smaków i na tej podstawie wybierzmy tą, którą nasz psiak najbardziej lubi.

Czy pies może jeść tylko karmę mokrą? Tak, nie ma przeciwwskazań, aby nasz zwierzak jadł wyłącznie jeden rodzaj karmy. Karmy mokre dla psów zazwyczaj zwierają już wszystkie niezbędne witaminy i suplementy, a co za tym idzie, nie musimy dokupować nic dodatkowego. Na co zwracać uwagę przy wyborze? Przede wszystkim na skład. Im większa zawartość mięsa, tym lepiej, w końcu nasz pupil jest prawdziwym mięsożercą. Możemy sięgnąć także po karmy bezzbożowe.

Ile podawać psu karmy?
Na opakowaniu zawsze producent podaje przybliżoną ilość, najczęściej w gramach, ile pies ważący np. 10 czy 15 kg powinien zjeść. Przyjmijmy tę dawkę jako początkową i obserwujmy naszego psa. Jeśli jest to pies dorosły o odpowiedniej wadze i tyje, zmniejszmy mu porcję, jeśli chudnie – zwiększmy. W przypadku szczeniaków sięgnijmy po te, które opisane są jako np. „puppy”. Jeśli wiemy, ile nasz pies będzie ważył jako dorosły, również możemy kierować się zaleceniami producenta.

Czy karmy mokre dla psów czy są lepsze od suchych?
Każdy pies reaguje inaczej na karmę. Jedne psiaki zdecydowanie będą wolały pochrupać sobie karmę suchą, inne nawet jej nie tkną. Jednak zdecydowana większość pupili preferuje mokrą karmę ze względu na intensywny smak, dużą ilość mięsa w składzie, a także jakość tego mięsa.

Mokra karma wcale nie musi być droższa niż karma sucha. Na rynku istnieje wiele marek, które oferują dobre jakościowo puszki czy saszetki, za odpowiednią kwotę. Sprawdźcie sami, jakie łakocie oferuje nasz sklep i wybierzcie te, które będą dla was odpowiednie, pyszne i zdrowe. Wasz psiak na pewno będzie zadowolony i pełen energii po tak pełnowartościowym i pysznym posiłku.