Otoczenie i zabawa kotów

Wyświetlanie 1–24 z 53 wyników

Wyświetlanie 1–24 z 53 wyników

Produkty z kategorii otoczenie i zabawa kotów mają decydujący wpływ zarówno na ich kondycję fizyczną, jak i psychiczną, służą bowiem zaspokojeniu ich podstawowych potrzeb.

Kocia wyprawka

Najważniejszymi elementami kociej wyprawki są legowisko, kuweta i drapak. To pierwsze, odpowiednio dobrane do potrzeb naszego pupila, zapewni mu właściwy komfort snu. W zależności od upodobań kota, możemy zdecydować się na zakup miękkiej poduszki, przytulnej budki, legowiska wieszanego na kaloryfer czy wiklinowego kosza. Ten ostatni może dodatkowo pełnić funkcję drapaka. Drapak pozwala kotu nie tylko ostrzyć pazury, ale też zaspokoić mu potrzebę znaczenia swojego terytorium, co z kolei zwiększa jego poczucie bezpieczeństwa. Dobrze dobrany, pozwoli uniknąć zniszczonych mebli i podrapanych tapet w mieszkaniu. Dużą popularnością cieszą się rozbudowane konstrukcje, łączące funkcjonalność legowiska i drapaka, które zapewniają przytulne miejsce do spania, ale też zachęcają do zabawy.

Zabawa jest dla kotów równie ważna, co zdrowy sen. Pozwala im nie tylko rozładować energię, trenować zwinność i sprawność, ale też jest najlepszym sposobem zapobiegania nadwadze (zwłaszcza u kotów niewychodzących). Najważniejszą funkcją zabawy jest jednak zaspokajanie instynktu łowieckiego. Naturalną potrzebą kota jest polowanie, którego w warunkach domowych raczej trudno mu doświadczyć. Jego namiastkę możemy mu zapewnić dzięki odpowiednio dobranym zabawkom. Największą popularnością pośród produktów Pet Nova dla kota cieszą się różnego rodzaju piłeczki, także te wydające dźwięki, oraz wszelkie poruszające się zwierzątka, jak uciekające myszy czy skaczące fretki – zachęcają one do aktywnej zabawy i zapewniają kotu sporą dawkę ruchu.

Utrzymanie czystości w domu z kotem

Kuweta jest niezbędna dla utrzymania odpowiedniej higieny i porządku w domu. W naszej ofercie znajdą Państwo różne modele kuwet, od tych najprostszych po rozbudowane, kryte toalety z filtrami przeciwzapachowymi i niezbędnymi akcesoriami w zestawie. Oferujemy również szeroki wybór żwirków, zarówno silikonowych, jak i naturalnych.

Zapraszamy do zapoznania się z szeroką ofertą produktów z kategorii otoczenie i zabawa kotów. Znajdą tu Państwo szereg niezbędnych przedmiotów, które pomogą zapewnić właściwy komfort życia Waszemu pupilowi.