Żywienie psów

Wyświetlanie 1–24 z 193 wyników

Wyświetlanie 1–24 z 193 wyników

Żywienie psa to ważny temat dla posiadaczy czworonożnych pupili. Odpowiednio dobrana dieta przedkłada się na zdrowie, samopoczucie czy kondycję naszego przyjaciela. Dobranie odpowiedniej karmy jak i jej spożywana ilość ma ogromny wpływ na prawidłową wagę psa. Zwierzęta dokarmiane czy żywione tzw. resztkami ze stołu często mają nadwagę. Weterynarze szacują, że aż 39% psów ma za dużą masę ciała, a taki stan rzeczy prowadzi do licznych schorzeń m.in. serca, stawów czy innych narządów wewnętrznych. W efekcie pies w złej kondycji fizycznej staje się apatyczny, ogranicza swój ruch i krócej żyje. Dlatego świadomość właściciela w kwestii żywienia jest niezwykle ważna, aby zwierzak był z nami jak najdłużej w dobrej kondycji. Dobierając odpowiednią karmę dla psa właściciel ma do wyboru nie tylko oferty różnych marek ale także sam rodzaj karmy tj. sucha lub mokra. Decyzja ta zależna jest od wielu czynników: stylu życia psa, jego potrzeb, masy ciała, rasy czy wieku.

Żywienie psa karmą mokrą czy suchą?

Wybór tan zależny jest od wieku, rasy, kondycji układu pokarmowego czy preferencji psa, a także wygody właściciela. Karma mokra zawiera więcej wody, a co za tym idzie jest mniej sycąca. Natomiast karma sucha jest bogatsza w składniki odżywcze przez co jest bardziej treściwa. Suchy pokarm jest o wiele wygodniejszy i bardziej ekonomiczny. Dobrym rozwiązaniem jest łączenie obu typów karmy tzw. mieszane żywienie. Jako podstawę możemy przyjąć karmę suchą, a mokrą uzupełnić dietę psa. Takie rozwiązanie zapewni pupilowi odpowiednią ilość składników, a dodatkowo będzie smaczne.

Wybierając karmę spośród bogatej oferty na rynku należy kierować się nie tylko ceną ale i składem pokarmu. Wyższa cena nie zawsze idzie w parze z jakością, czasem dopłacamy za markę produktu. Psy są gatunkiem mięsożernym, dlatego należy zapewnić im posiłek bogaty w białko zwierzęce, a żeby temu podołać warto jest przyjrzeć się, jaki skład ma dana karma. Czasem w doborze posiłku istotny jest zawarty rodzaj mięsa, obecność zbóż czy składników dodatkowych. Dojrzałe i zdrowe psy mogą być karmione karmą o podstawowym przeznaczeniu. Natomiast psy schorowane czy szczenięta muszą mieć dobraną odpowiednią, przystosowaną dla nich karmę, żeby zapewnić im prawidłowy rozwój i nie podrażniać układu pokarmowego.

Wartościowe przysmaki dla psa

Żeby urozmaicić psią dietę warto podawać między posiłkami, w ramach nagradzania, produkty innego typu tj. przysmaki, paszteciki czy saszetki mięsne. Należy jednak pamiętać, aby nie przesadzać ze smakołykami ponieważ może to doprowadzić do otyłości psa. Produkty tego typu podawane od czasu do czasu sprawią zwierzakowi ogromną radość a nie zaszkodzą. Do wyboru mamy różne rodzaje przysmaków dla psa: smakołyki naturalne tj. suszone kawałki mięsa czy kości, jak również przetworzone produkty takie jak krakersy, ciasteczka czy kabanosy lub też przysmaki dentystyczne Whimzees.

Jaka miska będzie najlepsza dla psa?

Miska dla psa to nie tylko połączenie praktyczności i estetyki dopasowanej do wystroju naszego domu, ale również sposób zachęty pupila do spróbowania posiłku. Dostępny jest szeroki wachlarz naczyń o różnym kształcie, wielkości, przeznaczeniu czy tworzywa z jakiego jest wykonany. Mamy możliwość dostosowania miski do wielkości psa tzn. dla dużego zwierzaka wybierzemy naczynia na podwyższeniu, co znacznie ułatwi mu konsumpcję posiłku. Zróżnicowanie tego typu asortymentu z pewnością pozwoli nam wybrać odpowiedni produkt. Naczynie w połączeniu z właściwą karmą sprawi ogromną radość pupilowi.