Mikita

Wyświetlanie wszystkich wyników: 10

Wyświetlanie wszystkich wyników: 10

Mikita to preparaty witaminowe dla zwierząt zarówno dla zwierząt gospodarskich, jak i dla domowych pieszczochów. Jeśli chcesz, aby Twój domowy pupil cieszył się dobrym zdrowiem, zainwestuj w preparaty Mikita.

Mikita dla zdrowia – najwyższej jakości składniki i nowoczesne badania

Mikita to polska firma produkująca preparaty witaminowe i mineralne, oraz karmę uzupełniająca dla zwierząt. Firma zajmuje się zarówno zdrowiem małych, jak i dużych zwierząt. We współpracy z instytutami badawczymi i weterynarzami powstają preparaty niezbędne dla utrzymania zwierząt w dobrej kondycji i zdrowiu. Produkty Mikita polecane są nie tylko w przypadku stanów chorobowych, ale również w okresie ciąży, karmienia czy intensywnego wzrostu. Specjalnych preparatów uzupełniających niedobory mikroelementów potrzebują zwierzęta wystawowe czy przeznaczone do rozrodu.

Mikita – zdrowie Twojego pupila na pierwszym miejscu

Aby Twój pies czy kot cieszył się dobrym zdrowiem, nieraz nie wystarczy zwykła karma. Nasz domowy pupil potrzebuje witamin i minerałów, których niekiedy brakuje w ich pożywieniu. Preparaty witaminowe Mikita pozwalają uzupełnić te niedobory. Po czym poznać, że naszemu pupilowi brakuje mikroelementów? Przede wszystkim pies lub kot jest osowiały, cierpi na brak apetytu czy problemy z uzębieniem. Często pierwsze oznaki niedoborów można poznać po stanie sierści (matowa, łamliwa lub szorstka) i skóry (łuszczenie się). Aby lepiej odpowiedzieć na potrzeby czworonogów, Mikita proponuje wiele różnorodnych preparatów tworzonych na bazie naturalnych surowców jak np. drożdży browarniczych czy serwatki.

Na trawienie

Jednym z bardziej popularnych mieszanek jest Rumen tabs na kłopoty trawienne. Jest to preparat przygotowany na bazie żwaczy, które są naturalnym źródłem flory bakteryjnej niezbędnej dla zdrowia przewodu pokarmowego psa. Kolejnym polecanym preparatem odpowiadającym na problemy dotyczące  żywienia jest Fitness Dog czyli preparat dla psów cierpiących na nadwagę i otyłość. Specyfik zwiększa witalność i przyczynia się do spalania tkanki tłuszczowej. Zadziała pod warunkiem zmniejszenia ilości karmy oraz zwiększenia ilości ruchu. 

Nie tylko dla psów pracujących

Podstawową linią produktów Mikita dla psów jest Canvital czyli preparaty witaminowe dla psów. Mogą być one wzbogacone tranem, czosnkiem, karnityną czy lecytyną. Tran i czosnek są to składniki wspomagające odporność, natomiast lecytyną i karnityną mają szczególne znaczenie dla aktywnych i pracujących psów. 

Czym za młodu pies będzie karmiony czyli dlaczego suplementy są ważne dla okresu szczenięcego

Dorastanie jest bardzo ważnym okresem w życiu każdego zwierzęcia. Regularne uzupełnianie niedoborów witamin i minerałów może uchronić Twojego pupila przed chorobami w wieku dorosłym. Warto zainwestować w zestawy witaminowe w czasie wzmożonego wzrostu i rozwoju. Przykładem takiego specyfiku może być Pet Calcium – preparat w tabletkach na niedobory wapnia, albo Fosfo Vit Megavit uzupełniający niedostatki fosforu, witamin i soli mineralnych. Oba preparaty znajdują zastosowanie również u suk w ciąży czy matek karmiących. Ważne są także w profilaktyce szybko rosnących ras psów i kotów.

Pozostałe produkty Mikita – dla kotów, koni, krów, świń i gołębi

Mikita to nie są jedynie produkty dla psów. Również koty mają swoją dedykowaną linię (Felvital). Na uwagę zasługuje zwłaszcza popularny Felvital z tauryną. Jednak oferta produktowa Mikita skierowana jest nie tylko do posiadaczy małych zwierząt, ale również do hodowców trzody chlewnej, bydła czy koni. Jednym z najbardziej uniwersalnych preparatów jest karma uzupełniająca dietę zwierząt w niezbędne mikroelementy i witaminy. Jej receptura została oparta o drożdże. Drożdże piwne z dodatkiem Wit. A i D3 to ogólny preparat dla zwierząt gospodarskich młodych i dorosłych (konie, krowy, świnie czy kury), a także dla małych zwierząt takich jak psy czy koty. Mikita produkuje także takie produkty jak mieszanka paszowa uzupełniająca dla koni Eqvital czy mieszanki witaminowe dla gołębi Columbus.