Piłki, maskotki i wędki

Wyświetlanie wszystkich wyników: 23

Wyświetlanie wszystkich wyników: 23

Zabawki dla kotów, takie jak piłki, maskotki i wędki pomagają zadbać o aktywność fizyczną u zwierząt w każdym wieku. Szczególnie często korzystają z nich małe kocięta, które naturalnie są bardziej aktywne niż starsze zwierzęta. Jednak nawet dorosłe koty potrzebują zabawek, które pomogą im zaspokoić ich potrzeby polowania.

Dobra zabawa dla nie tylko dla kota

Ze względu na wysoce rozwinięty zmysł łowiecki każdy kot posiada pewne zapotrzebowanie na aktywność fizyczną. Nawet u najbardziej leniwego kocura widok odpowiedniej zabawki, takiej jak na przykład wędka, pobudzi ten zmysł i zachęci go do rozpoczęcia „polowania”. Ważne jest, aby zarówno gadżet, jak i sama forma zabawy były dla zwierzaka atrakcyjne i symulowały formę kocich polowań w naturze. Często oznacza to, że właściciel sam musi zaangażować się w zabawę, aby zachęcić do niej swojego pupila. Dla starszych kotów zwykłe piłki czy maskotki przeważnie nie są zbyt interesujące, a dopiero zabawa przy użyciu wędki, specjalnego lasera czy akcesoriów z kocimiętką pobudza ich zmysł łowiecki.

Zapewnij dużo ruchu kociętom i młodym kotom

Inaczej ma się sytuacja w przypadku młodych kociąt, u których zapotrzebowanie na aktywność fizyczną jest dużo wyższe. Są one zainteresowane znacznie większą ilością zabawek, a w szczególnie młodym wieku mogą nawet bawić się domowymi sprzętami, takimi jak kable, długopisy i wiele innych. Stąd też bardzo ważne jest to, aby zapewnić młodym zwierzętom odpowiednią ilość aktywności fizycznej i bodźców zewnętrznych w postaci zabawek, co pozwoli też uchronić przedmioty w domu przed zniszczeniem. Warto wyposażyć się w przynajmniej jedną zabawkę każdego typu: wędki, maskotki i piłki. Pomoże to zapewnić kotu różnorodność i pobudzać jego zmysły w więcej niż jeden sposób. Zasób zabawek powinien być adekwatnie większy w przypadku posiadania więcej niż jednego kota, tak aby każde zwierzę mogło sobie „przywłaszczyć” własne zabawki.

Zabawki powinny być dobierane do wieku, stanu zdrowia i możliwości fizycznych kota. Zwierzęta w podeszłym wieku, otyłe lub z problemami zdrowotnymi często są mniej aktywne, a zabawa z nimi powinna wyglądać nieco inaczej.