Koty

Wyświetlanie 1–24 z 204 wyników

Wyświetlanie 1–24 z 204 wyników

Produkty dla kotów – sklep zoologiczny

Mówi się że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka, nie zapominajmy jednak o kotach, które pomimo swojej niezależności przywiązują się do człowieka i odwzajemniają nasze uczucia. Aby naszemu pupilowi żyło się u nas jak najlepiej, warto pamiętać o odpowiednim przygotowaniu domostwa i zapewnieniu mu paru akcesoriów.

Wybierając legowisko warto ustawić je w miejscu cichym, w którym będzie mógł się schować. Dobrze również jeśli byłoby ono ustawione na pewnej wysokości. Wybór jest naprawdę duży, od zabudowanych budek w których kot zaszyje się podczas dnia, do legowisk na których będzie mógł się wyciągnąć.

Jeśli chcemy zaoszczędzić naszym domowym sprzętom i meblom wizyty u tapicera, na przeciw wychodzą drapaki. Znajdziemy zarówno niskie do stu centymetrów wysokości, jak i ponad dwu metrowe, często z wbudowanym legowiskiem. Dla osób które nie mają w mieszkaniu miejsca na postawienie dodatkowego sprzętu, świetnie sprawdzą się drapaki na pasku które można przykleić do mebli.

Czysta i pachnąca kuweta kota

Kolejnym ważnym elementem jest kuweta. Może być ona zarówno zabudowana, w postaci budki z drzwiami, do której kot wchodzi, lub zwykła plastikowa. Ilość kuwet powinna być dopasowana do ilości kotów w mieszkaniu, ponieważ nie zdarza się aby koty decydowały się na wspólne korzystanie z jednej. Żwirek do kuwety może być: zbrylający się (co ułatwi nam usuwanie pojedynczych nieczystości), niezbrylający, silikonowy, a nawet roślinny. Dla osób które drażni zapach kociej kuwety, polecają się żwirki zapachowe (np.: o zapachu lawendy).

Koty z natury są łowcami, w związku z tym najbardziej cieszą je zabawki które mogą gonić lub na nie polować. Mogą być to wiszące pomponiki przymocowane do legowiska, lub drapaka, piłeczki do turlania, lub wędki którymi będziemy mogli pobawić się wraz z kotkiem.

Jeśli kot będzie wybrzydzał podczas picia wody z miski, warto przemyśleć zakup poidełka- w którym woda jest w ciągłym ruchu, co jest dużo bardziej atrakcyjniejsze dla zwierzaka.
Wybór karmy powinien być dopasowany do: wieku, rasy, oraz płci kota. Ważnym aspektem jest również to, czy jest to kotka w okresie laktacji, czy może kot po zabiegu kastracji. Do wyboru mamy zarówno karmę mokrą, suchą, lub BARF- dietę opartą na surowym mięsie.

Zadbaj o bezpieczeństwo kota

Mieszkańcy bloków powinni również pamiętać o zabezpieczeniu siatką okien i balkonu. Często zdarza się że koty widząc za oknem potencjalny łup (na przykład latającego ptaka) będą próbowały wyskoczyć, w celu zapolowania.