Miski dla psów

Wyświetlanie wszystkich wyników: 10

Wyświetlanie wszystkich wyników: 10

A więc stało się. W Twoim domu pojawi się nowy domownik – pies. A może masz już psa i chcesz zapewnić mu to, co najlepsze? Psia wyprawka to wcale nie jest prosty temat.

Rynek oferuje ogromny wybór misek dla psów. Zarówno kształt, wielkość, jak i materiał z którego miska jest wykonana, ma ogromne znaczenie. To raczej oczywiste, że dla dużego psa należy wybrać miskę dużą, a dla małego psa miskę małą. Ale co dalej?

Wybierz miskę dla właśnie Twojego psa

Pamiętaj, że rasy psów z długimi uszami potrzebują specjalnego rodzaju misek. W sieci można znaleźć zdjęcia długouchych psów ze związanymi na czas jedzenia uszami. To nie jest dobra praktyka. Dobrą praktyką jest dobranie miski w taki sposób, aby pies mógł swobodnie jeść, bez zanurzania uszu w misce. Zatem muszą to być miski o stożkowatym kształcie, zwężające się ku górze, a szersze u podstawy. Nie mogą być również za szerokie – wtedy pomimo ich kształtu uszy mogą wpadać do środka. Upewnij się również, że miska nie jest zbyt głęboka. Inaczej pies może nie dosięgnąć językiem do karmy. Nie musisz kupować wielu misek i sprawdzać każdej z nich po kolei. Wystarczy upewnić się, że miska nie jest głębsza niż długość psiego pyszczka.

Dla psów z krótkim pyszczkiem najlepsze będą miski szerokie i płytkie. Jednak pamiętaj, że miska nie powinna być całkiem płaska. Psy uwielbiają wylizywać brzegi miski. Zbyt płaskie miski spowodują, że karma będzie lądowała na podłodze, często pod brzegiem miski, co może sfrustrować jedzącego psa.

Większość producentów zamieszcza przy swoich ofertach dokładny opis produktu, wraz z jego wymiarami i rodzajem tworzywa. Jeśli kupujesz miskę stacjonarnie i na produkcie nie ma istotnych informacji, zapytaj o nie sprzedawcę.

Miski gumowe i plastykowe kuszą bogactwem kształtów i żywych kolorów, ale nie zawsze są one dobrym wyborem. Pamiętaj że miska plastikowa lub gumowa to miska dużo trudniejsza w utrzymaniu czystości niż miska ceramiczna lub metalowa. Takie miski z pewnością doskonale sprawdzą się w podróży, ponieważ są lekkie i odporne na uszkodzenia. W takich miskach możesz również podawać suche smakołyki.

Miski na karmę i na wodę

Miski na karmę dla psa

Najlepszymi miskami na karmę suchą lub mokrą są miski, które nie przesuwają się po podłodze w trakcie jedzenia. Niektórzy producenci oferują miski z gumą antypoślizgową, dzięki czemu pies może zjeść swój posiłek do ostatniego kęsa, bez stresu i bez przesuwania miską po podłodze.

Miski na wodę

Pamiętaj, że w stojącej wodzie rozwijają się bakterie. Dlatego warto dobrać miskę, która jest łatwa do umycia, również w zmywarce. Miska na wodę nie powinna zwężać się ku dołowi. Takie miski bardzo łatwo jest przechylić i wywrócić. Byłoby to uciążliwe i dla psa, i dla jego opiekuna. Zatem najlepszym wyborem są miski ze stali nierdzewnej lub ceramiczne, z ciężką podstawą. Jest to szczególnie ważne gdy pies spędza wiele czasu na podwórzu lub w kojcu. Wówczas opiekun nie zawsze zauważyć na czas, że miska została wywrócona. Niektórzy producenci oferują miski, których spód został specjalnie dociążony. Ciężka, stabilna miska na wodę to Twoja pewność, że Twój pies zawsze ma do tej wody dostęp.

Miski na podwyższeniu

Są coraz modniejsze i coraz popularniejsze. Jednak zdania na ich temat są mocno podzielone, również wśród ekspertów. Naturalną pozycją jedzącego psa jest pozycja ze spuszczoną głową. Nie ma powodu uważać że może ona zaszkodzić zdrowemu psu. Pamiętaj, że miska postawiona zbyt wysoko uniemożliwi psu wygodne sięganie po wodę i karmę.

Same stojaki na miski mogą okazać się doskonałym rozwiązaniem, by miski podczas jedzenia i picia pozostawały w tej samej pozycji. Konstrukcja, która nie podnosi miski, lub podnosi ją nieznacznie, a która ma za zadanie zapobiegać potrąceniu i przewróceniu się misek, może być bezpiecznie stosowana. Aby taki stojak spełnił swoje zadanie, musi uniemożliwić przesuwanie go w trakcie jedzenia. Lekkie stojaki z lekkich prętów wyglądają bardzo elegancko, ale nie spełniają swojego zadania.

Niezależnie od rodzaju miski, którą wybierzesz, pamiętaj że każda psia miska musi być regularnie myta, a jej zawartość świeża.