Preparaty na pchły, kleszcze i pasożyty

Wyświetlanie wszystkich wyników: 22

Wyświetlanie wszystkich wyników: 22

Dbaj o swojego pupila niezależnie od pory roku

Preparaty na kleszcze dla psów nie są konieczne tylko i wyłącznie podczas ciepłych miesięcy. Zwierzęta narażone są na kleszcze najbardziej podczas wiosny i lata, ale jesienią i zimą także powinniśmy zadbać o ich prawidłową ochronę. Wybór środków jest ogromny i łatwo można dopasować je do potrzeb, wieku, wielkości (musisz znać wagę psa, aby odpowiednio dobrać produkt i skorzystać w pełni z jego skuteczności), ale także do charakteru psów. Bardziej ruchliwe i potrzebujące długich spacerów po lesie, na pewno będą potrzebować większej ochrony niż zwierzęta, które wolą spokojnie spać na kanapie. Pamiętajmy jednak, że ogród i tak naprawdę każde zewnętrzne środowisko niesie za sobą zagrożenie. Pchły oraz pasożyty występują niezależnie od pory roku, a kleszcze atakują nie tylko w lesie. Czasami wystarczy właśnie tylko wyjście do ogrodu na krótki spacer – nawet na smyczy, aby pies przyniósł go na swojej sierści.

Ogromny wybór środków i preparatów

Na szczęście nie zawsze musimy udawać się na wizytę do weterynarza, by zadbać o ochronę psów przed wymienionymi wyżej zagrożeniami. Łatwiej zapobiegać, niż później leczyć skutki. Pamiętaj, by przy ich wyborze stosować się do dołączonych wskazówek. Dostępne są krople, chroniące przed kleszczami i owadami, obroże, specjalne spraye odstraszające, tabletki i krople przeciwko pasożytom. W każdym przypadku czas działania preparatu jest różny, więc należy pamiętać o tym, by wymieniać i stosować je odpowiednio często, według instrukcji zawartych na opakowaniu oraz w opisie produktu.

Dla niektórych psów dobrym rozwiązaniem będą obroże przeciwpchelne i chroniące przed owadami – tutaj także istotnym czynnikiem będzie rozmiar zwierzęcia oraz jego ruchliwość. Dla innych natomiast krople lub tabletki. Wybór środków jest naprawdę bogaty.

Pamiętaj też o tym, by nie kupować preparatów przeznaczonych dla innych zwierząt, na przykład kotów. Producenci nie bez przyczyny polecają je dla psów – zawierają składniki i substancje, które będą w ich przypadku działać najlepiej i im nie zaszkodzą.