Karmy suche dla kotów

Wyświetlanie wszystkich wyników: 20

Wyświetlanie wszystkich wyników: 20

Sucha karma stanowi podstawę diety każdego kota. Wybierając karmę dla swojego pupila warto więc zwrócić uwagę na to, aby była ona pełnowartościowa i miała pozytywny wpływ na jego zdrowie. Szczególnie ważne jest również przestrzeganie odpowiedniego porcjowania, co pomoże zadbać o odpowiednią wagę kota.

Dobierz odpowiednią karmę do wieku, wagi i aktywności kota

Karmy suche dla kotów często są podzielone na podtypy, kierowane do poszczególnych grup zwierząt. Mamy więc do czynienia z pokarmem dla kotów młodych, sterylizowanych, otyłych i wiele więcej. Karmy te komponowane są w taki sposób, aby jak najlepiej spełnić specjalne potrzeby żywieniowe zwierząt z danej grupy. Przykładowo karmy dla kociąt mają wyższą wartość kaloryczną i więcej składników odżywczych, w celu wspierania zdrowego rozwoju młodych zwierząt. Mogą także różnić się wyglądem – chrupki często są mniejsze, tak aby ułatwić młodym kotom ich gryzienie. Z kolei karmy suche dla kotów sterylizowanych i kastrowanych cechują się obniżoną wartością kaloryczną, jako że zwierzęta te mają większą skłonność do przejadania się i otyłości. Są też dodatkowo wzbogacone o niezbędne witaminy i minerały, tak aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia problemów z układem moczowym.

Im wyższa zawartość mięsa tym lepszy produkt

Przy wyborze suchej karmy dla kota koniecznie należy zwrócić uwagę na odpowiednio wysoką zawartość mięsa. To właśnie ono powinno być dominującym składnikiem w każdej karmie, tak aby mogła ona odzwierciedlać naturalny tryb życia tych zwierząt, w którym mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego stanowią podstawę diety. Zboża i inne dodatkowe składniki znajdują się dopiero na dalszych pozycjach i powinno ich być możliwie jak najmniej. Dobra sucha karma np.: Orijen musi być także wzbogacona o witaminy i minerały, niezbędne do prawidłowego funkcjonowania kociego organizmu. Przede wszystkim jest to białko, wapń, tauryna i witaminy z grupy B. Dzięki nim kości kota są zdrowe i silne, nie brakuje mu energii, a jego sierść jest błyszcząca.

Warto pamiętać o tym, że dieta kota powinna być wzbogacona również o mokrą karmę i przekąski. Zwierzę powinno mieć stały dostęp do wody pitnej.