Kosmetyki dla kotów

Wyświetlanie wszystkich wyników: 13

Wyświetlanie wszystkich wyników: 13

Czystość to gwarancja zdrowia! To hasło odnosi się nie tylko do ludzi, ale także do naszych zwierząt. „Po co je myć?” Wiele osób pyta, ponieważ w naturze zwierzęta nie używają szamponu.

Koty i psy, które mieszkają z nami od wielu lat w mieszkaniach, są dalekie od swoich dzikich pobratymców. Z biegiem czasu zmieniły się warunki żywienia i życia, wiele ras hodowano sztucznie. Błędem jest też sądzić, że należy prać tylko zwierzęta pokazowe, bo na wystawie sierść powinna wyglądać idealnie pięknie i czysto. Nasze domowe piękności, także te nie należące do żadnej rasy, również potrzebują opieki.

Sierść kota może szybko się zabrudzić (kumulując kurz i brud z mieszkania i ulicy), nieprzyjemnie pachnieć, plątać się i matowieć. Ponadto nie zapominaj, że czystość sierści to zdrowie zarówno zwierzaka, jak i wszystkich mieszkańców mieszkań. Czyste i piękne zwierzę jest zawsze miłe dla oka. Szampony dla ludzi nie są odpowiednie dla zwierząt. Po pierwsze dlatego, że pH skóry jest inne, a po drugie zwierzęta mają kilka rodzajów sierści (puch, zewnętrzna, okrywowa), w przeciwieństwie do ludzi.

Rodzaje kosmetyków dla kota

Coraz więcej właścicieli rozpieszcza czworonogi wysokiej jakości szamponami i odżywkami, produktami nabłyszczającymi i ułatwiającymi rozczesywanie sierści. Jeśli wcześniej wśród kosmetyków dla zwierząt dominowały szampony przeciw pchłom, teraz ich oferta znacznie się poszerzyła i możemy je podzielić na poniższe kategorie:

  • Profesjonalne (stosowane w salonach pielęgnacji dla kotów)
  • Naturalne (90-98% składników organicznych, niesyntetycznych)
  • Super-Premium (łączy w sobie elementy pielęgnacji profesjonalnej i naturalnej)
  • Lecznicze (na różne choroby skóry)

Profesjonalne kosmetyki dla sierści kota

Wszystkie profesjonalne szampony są skoncentrowane. Są też skoncentrowane balsamy odżywkowe. Co to znaczy? Taki produkt można, a nawet należy rozcieńczyć wodą przed użyciem w proporcji zgodnie z instrukcją. Może to być rozcieńczenie 1:5,1:10, 1:15 lub nawet 1:30, w zależności od producenta. Pozwala to znacznie zaoszczędzić pieniądze i bardzo opłaca się kupować takie kosmetyki.
Linia profesjonalna różni się tym, że do każdego rodzaju sierści można dobrać własny produkt. U psów – gładkowłosy, krótkowłosy, długowłosy, szorstkowłosy, bezwłosy. U kotów – długowłosy, krótkowłosy, bezwłosy. Możesz nawet dopasować kolor sierści – dla jaśniejszego koloru lub rozjaśnienia. Profesjonalne szampony delikatnie oczyszczają skórę i włosy z nadmiaru sebum i brudu, w przeciwieństwie do szamponów klasy ekonomicznej, ponieważ nie zawierają agresywnych środków pieniących.

Linia profesjonalna Over Zoo posiada również osobny balsam odżywkowy. Do czego są potrzebne? Szampon ma generalnie neutralne lub niskozasadowe pH, co ma na celu dobre napienienie i oczyszczenie sierści. Przy takim pH łuski włosa (wierzchnia warstwa włosa) otwierają się, ze względu na otwarte łuski włosa mogą one ulec uszkodzeniu (substancje są wypłukiwane ze środkowej warstwy włosa), splątane, tworzą się kołtuny, znika połysk. Balsam ma lekko kwaśne pH, co pozwala na całkowite zamknięcie łusek włosów, nabłyszczenie sierści i odbudowę zniszczonych miejsc za pomocą specjalnych składników. Balsamy z odżywką są bardzo pomocne w rozplątywaniu istniejących mat, a nawet zapobiegają ich pojawianiu się przy regularnym stosowaniu. Aplikacja balsamu jest obowiązkową procedurą po umyciu szamponem.

Oprócz szamponu i balsamu w linii znajdują się inne produkty. Na przykład antystatyczny spray dla kota. Spray nakłada się na suchą sierść i czeszę zwierzę. Spray usuwa ładunki elektrostatyczne, zawiera specjalną nieszkodliwą odżywkę, która rozczesuje maty i zapobiega ich powstawaniu, a także sprawia, że sierść jest lśniąca i miękka.

Woda kolońska powinna być wyróżniona osobno. Woda kolońska jest używana na suchej sierści. Ich głównym zadaniem jest zneutralizowanie nieprzyjemnego zapachu od psa i pozostawienie cienkiego śladu przyjemnego aromatu. Wody kolońskie zaleca się łączyć z głęboko oczyszczającymi lub dezodorującymi szamponami i balsamami, aby rozwiązać problem nieprzyjemnego zapachu.

Przed zakupem kosmetyków należy wziąć pod uwagę długość sierści, wiek, cechy i ewentualne problemy indywidualne. Zaleca się, aby przed zakupem uzyskać opinię weterynarza. W katalogu naszego sklepu oferujemy kosmetyki pielęgnacyjne nie tylko do codziennego użytku, ale również do stosowania cyklicznego. W tym przypadku wszystko zależy od stanu sierści zwierzęcia.