Zabawa i szkolenie psów

Wyświetlanie 1–24 z 37 wyników

Wyświetlanie 1–24 z 37 wyników

Akcesorium treningowym, które pomoże nam przy nauce komend z czworonożnym przyjacielem jest kliker. Jest to narzędzie naprowadzające psa na dobrze wykonane zadanie. W momencie w którym pies poprawnie wykona komendę, klikamy i chwalimy pieska (czy to smaczkiem, czy pochwałą słowną). Kliker posiada jednostajny, charakterystyczny dla siebie dźwięk, którego pies nie pomyli z żadnym innym- jest najszybszym ze sposobów podkreślenia bez zarzutu wykonanego ćwiczenia. Podczas treningu kolejnym przydatnym akcesorium treningowym jest przyczepiona do bioder saszetka na smaczki. Pozwala ona na szybkie i wygodne sięgnięcie po nagrodę dla psa.

Szkolenie psa z klikerem

Kiedy pies podczas spacerów ucieka, czy goni za innymi zwierzętami- z pomocą przychodzi linka treningowa. Jest ona niczym więcej, jak około dziesięciometrową smyczą, przydatną podczas nauki komendy „wróć” lub „do mnie”. W momencie w którym pies nauczy się komendy na terenie mu neutralnym, możemy zabrać go przyczepionego na lince do miejsca gdzie znajduje się dużo rozproszeń (na przykład stado dzikich ptaków), tym samym pozwalamy mu na wolne działanie, jednocześnie nie martwiąc się o to że może uciec w pogoni za ptactwem.

Piłki i gryzaki Jolly Pets są świetnym sposobem nie tylko podczas nauki aportowania i zabawy ze zwierzakiem, ale również podczas rozładowania stresu psa. Podczas spokojnego gryzienia lub żucia, psy uspokajają się i wyciszają. Twardość zabawki, oraz jej wielkość powinna być dopasowana do wieku i rozmiaru psa, aby za szybko nie stracił zainteresowania zabawą- poprzez frustrację, wywołaną niepowodzeniem.

Zabawki na przysmaki

Alternatywą dla inteligentnych zabawek dla psów są piłki i gryzaki, do których możemy wsadzić mokrą karmę lub smaczki. Pies podczas próby wywęszenia ich wycisza się, a jednocześnie dobrze się bawi! Nagrodą jest w końcu pyszne jedzonko, które wypada mu ze środka. Wybór jest naprawdę przeogromny! Mogą to być zarówno gryzaki, które pies musi podrzucać, lub kombinować jak wyciągnąć morką karmę za pomocą zębów, lub piłki które musi turlać nosem albo łapką.