Piłki i gryzaki

Wyświetlanie wszystkich wyników: 17

Wyświetlanie wszystkich wyników: 17

Każdy potrzebuje czasami chwili relaksu i wytchnienia. Dla jednych będzie to błogi odpoczynek na kanapie, a dla innych aktywność fizyczna. Tak jest również w przypadku naszych czworonożnych pupili. Aby dać ujście nagromadzonej energii potrzebują one zabawy, która działa stymulująco na cały ich organizm. Pozwoli także zacieśniać więzy oraz rozładować stres, wywołany np. nieobecnością właściciela będącego przez większość dnia poza domem. Podczas takiej zabawy warto wprowadzić nowe elementy, które z pewnością wzbudzą ciekawość niejednego pupila. Obecnie na rynku dostępne są piłeczki czy gryzki w przeróżnych kolorach czy kształtach, a także z wieloma udogodnieniami czy oryginalnymi i intrygującymi patentami. To znakomite rozwiązanie nawet dla najbardziej wybrednych psiaków, w których przypadku nuda jest najgorszym wrogiem. Zatem, aby sprawić im miłą niespodziankę, warto dokładniej rozeznać się w oferowanych przez nasz sklep produktach.

Piłki dla nieskomplikowanych klientów

Czasami w prostocie tkwi siła. Wtedy najlepszym sposobem na spędzenie aktywnego czasu z pupilem, jest klasyczna piłka tenisowa. W zależności od preferencji, możemy skorzystać z różnych wersji kolorystycznych. Dodatkowym elementem może okazać się wyrzutnia, która stanowi przedłużenie naszej ręki. Pozwala na rzut piłeczki z większym zasięgiem oraz na zachowanie czystości, gdy psiak postanowi w ramach okazania swojej wdzięczności, obtoczyć zabawkę np. w błocie. Piłka tenisowa i woreczki na odchody to produkty, które powinieneś zabierać na każdy spacer.

Świetnym rozwiązaniem są również gumowe piłki. Możemy natknąć się na takie o gładkiej fakturze oraz z wypustkami, dzięki którym zabawa zostanie połączona z delikatnym masażem jamy ustnej. Tego typu produkty bardzo często wydają również dźwięki, dlatego dla co bardziej wrażliwych właścicieli takie piszczałki mogą być uciążliwe. Jednakże dla psów stanowią pociągający element psot i figli.

Piłki na sznurkach, czyli tzw. szarpaki są bardzo popularnym artykułem dla czworonogów. Angażują one bowiem bezpośrednio właściciela do przyjacielskich zapasów z psiakiem. Jednak oprócz droczenia i siłowania, sznurek wspomaga również bardziej odległe niż zwykle rzuty. Są to więc produkty spełniające podwójną funkcję, dzięki której spędzimy naprawdę intensywny czas z czworonogiem.

Piłeczki dla wymagających czworonogów

Ciekawym rozwiązaniem, angażującym zmysły naszego pupila są piłki z twardszego tworzywa, które zawierają specjalne wypustki. Do ich wnętrza możemy schować suche przysmaki. Węch pobudzony zapachem ulubionych kąsków oraz ich smak wyczuwalny koniuszkiem języka, a także słuch zaciekawiony grzechotaniem pysznej zawartości takiej piłki, to przepis na zaspokojenie dociekliwości zwierzaka oraz wprowadzenie powiewu świeżości do znanej codzienności.

Są osoby, które przez większość dnia pracują poza domem lub są w rozjazdach. Zostawiając więc psa samego w domu, często wracają do ogromnego bałaganu, który wynika z nudy i próby rozładowania energii czworonoga. Wprost idealnym rozwiązaniem są piłki na sznurkach lub taśmach, na których końcu znajduje się przyssawka. Dzięki niej, w łatwy sposób można zamontować taką zabawkę do podłogi czy mocniejszej pionowej konstrukcji. Pies zajęty siłowaniem się z bezczelną złośliwością przedmiotu martwego, nie będzie zainteresowany rozwalaniem poduszek czy podgryzaniem nóg od stołu. W piłeczkach od takiej zabawki, również możemy odnaleźć miejsce na ukrycie paru smakołyków, więc z pewnością będzie to rozrywka na kilka dobrych godzin nieobecności właściciela.

Gryzaki – czyli wszystkie inne zabawki dla psich zębów

Gdy klasyczna piłka to za mało, na pomoc ruszają gryzaki w przeróżnych kształtach i fakturach. Mogą być one wykonane ze zwykłego plecionego sznura lub też z twardszego tworzywa, czy gumy. W kształcie kości, patyków, zwierzątek i innych zabawnych elementów, pomagają w stymulacji psiego organizmu oraz rozładowywaniu ich energii. To także świetny sposób na masaż dziąseł czy bezbolesne czyszczenie kamienia nazębnego. Tego typu produkty łączą zatem przyjemne z pożytecznym. Bo zabawa spojona z profilaktycznym dbaniem o zdrowie psa to patent na szczęście pupila i jego właściciela.