Środki na kleszcze, pchły i pasożyty

Wyświetlanie wszystkich wyników: 16

Wyświetlanie wszystkich wyników: 16

Nie powinno być niczym zaskakującym, że o zdrowie swojego pupila należy dbać. Podczas gdy na co dzień spędzamy miło czas ze swoim kotem lub dajemy mu możliwość zabawy na świeżym powietrzu, zawsze należy zastosować wszelkie środki ostrożności, aby taka aktywność nie skończyła się w przykry sposób.

Ochrona przed pchłami i kleszczami

Najważniejsza jest higiena – i choć koty myją się samodzielnie, powinniśmy je w tym procesie nieco wesprzeć, ponieważ zwierzak jest w stanie usunąć zabrudzenia, ale małych insektów na swoim ciele niestety nie. Użyjmy więc zapobiegawczo preparatu na pchły Sabunol, aby wyeliminować ryzyko powstania otwartych ran na skórze naszego kompana, które mogłyby stanowić wrota dla różnego rodzaju zakażeń i infekcji – po co narażać pupila na stres podczas wizyty u weterynarza? Pamiętajmy też, że jest jeszcze inne, dużo gorsze zagrożenie nadchodzące z zewnątrz!

Pasożyty jelitowe u kotów

Oprócz preparatu na pchły, zastosujmy także te na kleszcze i pasożyty – ponieważ na te nasze koty są szczególnie narażone podczas swoich codziennych aktywności. Pamiętajmy o tym także, kiedy przyjmujemy nowego futrzaka pod swoje skrzydła, aby od początku zapewnić mu warunki, które sprawią, że będzie naszym towarzyszem możliwie jak najdłużej. Poza tym nie zapominajmy, że zwierzaki potrzebują dużo troski – musimy poznać ich charakter i zrozumieć potrzeby. Jeśli nasz kot ma duszę dachowca i lubi spędzać czas na świeżym powietrzu, zastosujmy w odpowiedniej ilości preparat na kleszcze. Jeśli kot lubi długie spacery po najbliższych okolicach i nie mamy pewności, czy nie zjadł czegoś nieodpowiedniego podczas takiej wycieczki, zdecydujmy się więc na dostosowany do niego preparat na pasożyty.