Kosmetyki dla psów

Wyświetlanie 1–24 z 46 wyników

Wyświetlanie 1–24 z 46 wyników

Nasi pupile, podobnie jak my, potrzebują odpowiedniej pielęgnacji. Jeśli chcemy, aby nasz pies był zdrowy i piękny musimy zwrócić uwagę nie tylko na to, co dajemy mu do jedzenia czy w jaki sposób go suplementujemy. Naszą uwagę na pewno powinny zwrócić kosmetyki dla psów. W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo preparaty z różnym przeznaczeniem dla każdej z ras oraz psów różnej wielkości.

Psy z długą sierścią na pewno będą potrzebowały dobrze dobranego szamponu, który dodatkowo będzie ułatwiał rozczesywanie. Przy psach, które mają oklapnięte uszy, trzeba będzie zwrócić szczególną uwagę na dobry preparat do higieny uszu. Zimą warto zadbać, aby mróz nie zrobił krzywdy opuszkom łap naszych pupili. Do tego celu przeznaczone są specjalne woski i preparaty zapobiegające ślizganiu się.

Rodzaje kosmetyków dla psów

Na jakie kosmetyki warto zwrócić uwagę? Z którymi wręcz trzeba się zapoznać? Przyjrzyjmy się zatem rodzajom kosmetyków że względu na ich konkretne przeznaczenie. Część kosmetyków jest przydatna jako profilaktyka zdrowotna. Mowa tu szczególnie o preparatach czyszczących zęby i jamę ustną.

Higiena jamy ustnej:

  • szczoteczki i zestawy do czyszczenia zębów
  • pasty i płyny do czyszczenia
  • płyny do zabezpieczenia przed osadzaniem się kamienia

Higiena oczu i uszu:

  • płyny i chusteczki do czyszczenia i pielęgnacji uszu
  • płyny do usuwania przebarwień po łzach
  • płyny do usuwania nadmiaru woskowiny

Higiena łap:

  • preparaty zapobiegające ślizganiu się i przeciw otarciom
  • kremy do pielęgnacji opuszek
  • chusteczki do czyszczenia łap

Higiena sierści:

  • szampony, odżywki, preparaty ułatwiające rozczesywanie
  • preparaty odżywcze, nadające blask sierści
  • szampony myjące
  • jednorazowe chusteczki czyszczące
  • kremy dodające objętości

Kosmetyki dla psów możemy podzielić na amatorskie i profesjonalne. Innych kosmetyków będzie używał właściciel pupila, który jest przyjacielem rodziny i to główne jego zadanie. A po zupełnie inny asortyment sięgnie właściciel psa wystawowego. I w jednym, i w drugim przypadku wybór preparatów jest niezwykle szeroki.

Należy zwrócić również uwagę na to, że niektóre rasy nie mają sierści a włosy, które również wymagają specjalnej troski i pielęgnacji. Psy, które mają włosy to np. sznaucer, yorkshire terrier czy pudel.

Bez względu na to czy nasz dom zamieszkuje słodki kundel czy pies wystawowy należy używać dobrze dobranych kosmetyków dla psów.

Jak często powinieneś kąpać psa?

Częstotliwość kąpieli psa różni się w zależności od rasy, a także zależy od indywidualnego stylu życia i codziennych nawyków zwierzaka. Powiedzmy, że twoje psy lubią spędzać czas na zewnątrz, często bawiąc się w błocie; w takim przypadku zaleca się kąpiel co cztery do sześciu tygodni. Jeśli Twój pies nie pachnie zbyt ładnie między kąpielami, możesz użyć suchy szampon lub zastosować zwykłe płukanie wodą bez użycia środków czyszczących.

Psy, które spędzają więcej czasu w domu i rzadko się brudzą, będą wymagały mniej regularnych kąpieli. W zależności od tego, jak bardzo przeszkadza ci ich zapach, kąpiel gdzieś między 2 a 3 miesiącami będzie odpowiednia.

Rasy z grubą warstwą podszerstka i sierści tzw. (Double-coated) np.: labradory, powinny kąpać się nie częściej niż co trzy miesiące – a nawet rzadziej – chyba że roznoszą już bardzo nieprzyjemny zapach. Niestety, kąpiel z użyciem nawet najlepszego szamponu, odtłuszcza i wysusza ich skórę, obniżając jej właściwości izolacyjne, ochronne i wodoodporne.

Co się stanie, jeśli zbyt często będziesz kąpać psa?

Podobnie jak w przypadku ludzi, częste użycie szamponu prowadzi do osuszania skóry i włosów, co w konsekwencji kończy się podrażnieniami. Po nadmiernym myciu, włosy psa szybko tracą swój naturalny połysk, a także mogą ulec uszkodzeniu i stać się bardziej łamliwe. Jeśli futro twojego psa wydaje się szorstkie w dotyku, to jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy mogą być zbyt często kąpiele.

Najlepszym sposobem na wydłużenie czasu między kąpielami i utrzymanie zdrowego i czystego psa jest regularne szczotkowanie.

Wskazówki dotyczące kąpania psa

  1. Przed kąpielą wyszczotkuj psa, aby usunąć splątane włosy i zanieczyszczenia. Możesz do tego celu użyć specjalnego preparatu przeciw kołtunom w formie sprayu.
  2. Przygotuj łazienkę na kąpiel. Zadbaj aby szampon i ręcznik mieć przy sobie. Dobrym pomysłem będą także smakołyki, które wykorzystasz aby nagrodzić dobre zachowanie. Jeśli posiadasz to użyj maty antypoślizgowej – to znacznie zwiększy komfort nie tylko psa, ale również twój.
  3. Zdejmij obrożę psa.
  4. Woda powinna być letnia – nie gorąca, ale i nie zimna.
  5. Polewaj psa powoli, najpierw plecy i utrzymując strumień wody na niskim poziomie, pozwalając mu przyzwyczaić się do nowej sytuacji.
  6. Chroń pysk i oczy i uszy psa przed szamponem i wodą.
  7. Podczas kąpieli możesz użyć nie tylko gąbki, ale również szczotki.
  8. Dokładnie spłucz, zaczynając od kłębu. Płucz tak długo, aż woda będzie czysta.
  9. Wyjmij psa z wanny i zawiń w chłonny ręcznik. Unikaj wycierania ich na sucho, ponieważ może to powodować plątanie sierści.
  10. Upewnij się, że Twój pies pozostaje w cieple, dopóki nie będzie całkowicie suchy.