Miski dla kotów

Wyświetlanie wszystkich wyników: 8

Wyświetlanie wszystkich wyników: 8

Miski dla kotów mają duży wpływ na ilość spożywanej przez te zwierzęta wody, a w dodatku powinny być dopasowane do wielkości oraz rasy Twojego pupila. W naszym asortymencie znajdziesz produkty dla każdego kota, które będą pasowały do Waszego stylu życia, a nawet wystroju wnętrza Twojego mieszkania.

Jak wybrać miskę dla kota?

Miski dla kotów mogą być wykonane z różnych rodzajów tworzyw. Dostępne są produkty wykonane z:

  • tworzyw sztucznych,
  • metalu,
  • ceramiki.

Każdy rodzaj tworzywa ma swoje wady i zalety! Miski ceramiczne nie przesuwają się podczas jedzenia lub picia ze względu na swój ciężar, są także łatwe do mycia, a na ich powierzchni nie tworzą się zadrapania ani szczeliny. Miski metalowe mogą podczas przesuwania po podłodze wydawać niepokojące dla kotów dźwięki, dlatego możesz wybrać takie ulokowane na drewnianych podstawkach!

Zwróć uwagę, by wysokość, szerokość oraz głębokość miski dobrać do rozmiarów swojego pupila. Koty wolą naczynia, które są raczej płytkie i szerokie ponieważ w większości przypadków odczuwają dyskomfort wkładając pyszczek do głębszych naczyń. Co ważne, niektóre zwierzęta są bardzo wrażliwe na dotyk naczynia w obrębie wibrysów (kocich wąsów). W takiej sytuacji Twój pupil może próbować używać łap, by wyjąć jedzenie z naczynia.

Szczególne wymagania – wyjątkowe miski dla wyjątkowych kotów

Niektóre zwierzęta wymagają wyjątkowych misek na karmę. W przypadku persów lub innych ras o spłaszczonym pysku przydatne są miski o regulowanym kącie nachylenia lub produkty znajdujące się na podwyższeniach. Taka konstrukcja zagwarantuje Twojemu pupilowi znacznie większy komfort jedzenia!

Twój kot nie lubi pić? Miski dla kotów w formie poideł z płynącą wodą są jednym z najlepszych rodzajów misek, jakie możesz zaproponować swojemu kotu! Badania wskazują, że koty korzystające z poideł typu fontanny, mogą wypijać nawet 50% wody więcej niż w przypadku misek z stojącą wodą. Jest to najprawdopodobniej związane z tym, że w naturze woda stojąca bywa zanieczyszczona i może zawierać bakterie.

Problemem Twojego pupila jest zbyt łapczywe spożywanie posiłków? Być może potrzebujecie modeli spowalniających jedzenie, które ograniczą ryzyko zakrztuszenia się kota. Są one skonstruowane w ten sposób, by zwierzę musiało jeść wolniej i zastanawiać się, jak wydobyć z niej pokarm! Pamiętaj, że wolniejsze jedzenie jest dla Twojego kota o wiele zdrowsze i bezpieczniejsze.

Masz w domu większą ilość kotów? Musisz kupić większą ilość misek oraz kontrolować ilość spożytej karmy oraz wody przez konkretne zwierzęta. Rozwiązaniem mogą być nowoczesne miski dla kotów z mikroczipem, które pozwalają kontrolować dostęp do karmy u konkretnych osobników w domu.

Cenisz sobie estetykę? Masz małe mieszkanie, a miski dla kota będą stały na widoku? Nie ma problemu! Zastanów się nad ceramicznymi lub metalowymi miskami ulokowanymi na estetycznych podstawkach. Bez problemu kupisz produkty w ładnych kolorach, które dopasują się nie tylko do Twojego pupila, ale i Twojego wnętrza!

Pamiętaj, że posiadanie kota nie musi wiązać się zapachem karmy unoszącym się w mieszkaniu lub muchami krążącymi dookoła kociej miski. Producenci proponują już naczynia ze szczelnymi pokrywkami zapobiegającymi wysychaniu karmy i unoszeniu się jej zapachów! Posiadają one czujnik ruchu i otwierają się dokładnie wtedy, kiedy Twój kot będzie chciał zjeść posiłek.

Jeżeli często i długo przebywasz poza domem przyjrzyj się bliżej ofercie misek z podajnikami karmy oraz wody. Dzięki takim produktom będziesz spokojny o pełny brzuch swojego ulubieńca!

Jak prawidłowo dbać o miski dla kotów?

Bez względu na to, jaki rodzaj miski dla kota wybierzesz, zadbaj o właściwą higienę! Regularnie myj kocie naczynia mydłem i wodą, Pamiętaj, że sucha karma dla kotów może być tłusta, dlatego w misce będą namnażać się bakterie. W przypadku stosowania mokrych karm np.: Happy Cat, myj miskę po każdym karmieniu. Dzięki właściwemu obchodzeniu się z tymi produktami, zachowają one swój ładny wygląd oraz funkcjonalność przez długi okres użytkowania.