Zbieranie odchodów psów

Wyświetlanie wszystkich wyników: 15

Wyświetlanie wszystkich wyników: 15

Każdy, kto posiada psa w mieście wie, że na spacer z czworonogiem zabiera się trzy rzeczy: obrożę, smycz oraz woreczki na odchody. Produkowane w różnych rozmiarach i kolorach, z reguły pakowane w poręczne rolki, stanowią niezbędny element wyposażenia. Chociaż zbieranie odchodów psa nie budzi szczególnego entuzjazmu, stało się codziennością milionów właścicieli.

Woreczki i łopatki

W walce o czyste trawniki sięgamy po różne rozwiązania. W sprzedaży dostępne są nie tylko woreczki, ale także łopatki i chwytaki do sprzątania po psach. Zarówno jednorazowe, jak i te wielorazowego użytku, można nabyć w kilku rozmiarach. Są bardzo proste w użyciu i wyglądają estetycznie. Zadbano także o środowisko. Po wyrzuceniu, tekturowe łopatki ulegają szybkiemu rozkładowi, natomiast plastikowe pojemniki są poddawane recyklingowi. Można także nabyć woreczki umieszczone w specjalnych, plastikowych pojemnikach z uchwytem. Specjalne etui Trixie przyczepione do smyczy lub ubrania, zapewniają szybki dostęp bez konieczności upychania woreczków po kieszeniach.

Dobre nawyki

Niestety, nadal zdarzają się osoby próbujące zignorować nakaz sprzątania po swoim zwierzaku. Mimo groźby otrzymania mandatu, trudno im zrezygnować ze starych przyzwyczajeń. Spuszczanie psa ze smyczy i odwracanie głowy przestaje być już jednak skutecznym unikiem. Dzięki rosnącej świadomości innych właścicieli, takie zachowanie zaczyna być postrzegane jako przejaw braku kultury. Niektórzy uważają, że zbieranie odchodów psa zepsuje im radość ze wspólnych spacerów. Wydaje się jednak, że zanieczyszczone chodniki i trawniki są w stanie zepsuć tę radość jeszcze bardziej. Zwłaszcza, jeśli nadepnie się na porzuconą „minę”. Niezależnie od tego tego, czy mieszkają w mieście czy na wsi, właściciele psów są zobowiązani do sprzątania po swoich podopiecznych. Z pomocą przychodzą im producenci woreczków na odchody, łopatek i podbieraków.