ZooPoint Naturals

Wyświetlanie wszystkich wyników: 21

Wyświetlanie wszystkich wyników: 21

Zoopoint Naturals to seria naturalnych, suszonych przysmaków dla psów. Stanowią doskonały zdrowy dodatek żywieniowy w diecie każdego psa.

Co właściwie oznacza, że przysmaki są naturalne?

Przede wszystkim są przygotowywane bez ulepszaczy w postaci konserwantów, polepszaczy, soli, cukrów czy innych szkodliwych substancji. Po drugie są to produkty mięsne, naturalnego pochodzenia zwierzęcego – głównie wołowiny, wieprzowiny, dziczyzny i drobiu. Dalej, produkty są suszone naturalnie – bez dodatku aromatu dymu. Poddawane są leżakowaniu w ciepłych, ale nie gorących temperaturach. Powolne suszenie pozwala na zachowanie walorów smakowych i wszystkich substancji odżywczych jednocześnie gwarantując długą przydatność do spożycia.

Naturalne przysmaki to najwyższy poziom wartości odżywczych

Podroby i inne produkty pochodzenia zwierzęcego dostarczają wiele ważnych dla zdrowia psów składników odżywczych. Do najważniejszych z nich należy białko i jest to białko wysokojakościowe które dostarcza wszystkich niezbędnych aminokwasów. Aminokwasy te są kluczowe dla budowy i naprawy tkanek, produkcji enzymów, hormonów i innych związków chemicznych w organizmie psa. Dodatkowo, podroby, takie jak wątroba czy nerki, zawierają wiele ważnych składników odżywczych, takich jak witaminy (A, B, D, E, K), minerały (żelazo, cynk, miedź) oraz kwasy tłuszczowe, które wspierają zdrowie psa na wielu poziomach.

Suszone smaki wspierają rozwój szczeniąt

Wysoka zawartość białka w diecie pomaga w utrzymaniu odpowiedniej masy mięśniowej, co jest szczególnie ważne dla aktywnych psów oraz szczeniąt w okresie wzrostu. Białko wspomaga również regenerację po wysiłku fizycznym, wspiera układ odpornościowy oraz przyczynia się do zdrowia skóry i sierści. Dzięki temu psy karmione dietą bogatą w wysokiej jakości białko z suszonych podrobów są zdrowsze, bardziej energiczne i mają lepszą jakość życia.

Suszone przysmaki to w 100% produkty monobiałkowe i monosładnikowe

Jednym z najważniejszych współczesnych odkryć, które udało się zaobserwować dzięki badaniom naukowym jest prozdrowotna korzyść diety monobiałkowej u psów. Oczywiście, nie jest ona konieczna u większości czworonogów, ale sprawdza się dla pewnych ras i w pewnych konkretnych przypadkach. Monobiałkowa oznacza, że posiłek czy szerzej całe żywienia zawiera wyłącznie jedno źródło białka i jest to najczęściej białko pochodzenia zwierzęcego.  Większość karm i przysmaków na rynku zawiera produkty pochodzące z wielu rodzajów mięs. W pewnych przypadkach może to powodować problemy skórne lub trawienne. Naturalnie suszone przysmaki są zawsze monobiałkowe – jeśli są to płuca wołowe to zawsze jest tam 100% białka wołowego, a dajmy na to jeśli podajemy kaczej szyjki to zawsze są to 100% proteiny kacze.

Różnorodność przysmaków suszonych

Suszki dla psów to różnorodność a nie nuda. Każdy pupil znajdzie swój ulubiony przysmak. Można podzielić je ze względu na twardość na grube i miękkie, ze względu na źródło pochodzenia białka np.: wołowina, drób, ryby czy dziczyzna. Pod kątem wielkości lepsze dla mniejszych lub większych psów.

Przysmaki miękkie i chrupiące czy twardsze?

gryzaki – twardsze produkty, które mogą zająć psa przez dłuższy czas. Np. ścięgna, uszy wieprzowe i wołowe czy mięso wołowe. Są przysmaki chrupiące, które idealnie sprawdzą się jako przekąska. Tutaj najlepiej sprawdzają się płuca, szyjki kacze, tchawice wołowe czy kurze łapki. Są też mniejsze smaczki, które doskonale sprawdzają się w treningu „na raz” np.: wątroba wołowa czy ucho środkowe. Niejadki mogą zostać zachęcone do spożycia pełnoporcjowej karmy poprzez „doprawienie” jej suszonym żwaczem.

Dopasuj wielkość przysmaku do możliwości psa

Przysmaki suszone sprawdzają się zarówno dla potrzeb żywieniowych małych ras psów, zaczynając od Yorków przez średnie, aż do ras olbrzymich. Istotne jest aby dobrać wielkość przysmaku do możliwości psa. Znakomita większość smaczków da się podzielić na mniejsze części co ułatwia podanie odpowiedniej porcji. Są też takie, których podzieleni wymaga dużo siły i w praktyce jest niemożliwe.

Do przysmaków o dużych rozmiarach zaliczymy płuca wołowe. Pojedyncze kawałki mogą mieć nawet 40 cm. Na szczęście są kruche dzięki czemu łatwo się dzielą. W kilogramowej paczce żwaczy wołowych znajdziesz kawałki o rożnych rozmiarach od kilku do kilkunastu centymetrów. Żwacz dzieli się na mniejsze kawałki, ale wymaga to użycia siły. Przysmaki takie jak skóry wołowe, jelenia czy dzika są bardzo twarde i nie da się ich podzielić bez użycia narzędzi. Dla małych ras wybierz kacze szyjki, paski mięsne czy uszy królicze. Dla średnich ras uszy wieprzowe, uszy środkowe, skóry czy tchawice. Największe przy znajdą zajęcie na dłużej pałaszując kości, uszy wołowe, skóry czy ścięgna.

Suszone przysmaki w odpowiedzi na potrzeby zdrowotne psów

Podroby, które są wykorzystywane do suszenia na przysmaki zawierają wiele cennych składników odżywczych. Część z nich jest powszechnie znana jako remedia na niektóre dolegliwości czy problemy zdrowotne psów. Tak na przykład, żwacz wołowy w formie stałej lub mielonej jest doskonałym źródłem flory bakteryjnej dzięki czemu usprawnia procesy trawienia i zapobiega rewolucjom żołądkowym czym samym oddala psy od zjadania nieczystości. Przysmaki takie jak żwacze są bogate w enzymy trawienne i probiotyki, które wspomagają zdrowie jelit i poprawiają trawienie. Jeśli Twój pies potrafi na spacerze zjeść coś naprawdę obrzydliwego podaj mu żwacz wołowy.

Zaletą wszystkich suszonych przysmaków dla psów jest wysoka zawartość białka i jednocześnie niska zwartość tłuszczu. Dlatego też suszki sprawdzą się idealnie dla psów zmagających się z nadwagą. Podawanie wysokobiałkowych przysmaków połączone z aktywnością fizyczną to doskonały sposób na szybkie zrzucenie zbędnych kilogramów. Suszone przysmaki są bogate w białko, które jest niezbędne dla wzrostu i regeneracji tkanek. Zawierają również inne cenne składniki odżywcze, takie jak kolagen, który wspiera zdrowie stawów i skóry.

Spójrz na naturalne kształty przysmaków. Są one doskonałe do ścierania płytki nazębnej. Suszone smaczki znakomicie wspierają higienę jamy ustnej psa. Psy „pracując” nad kością, ścięgnem czy skórą dzika wielokrotnie ocierają swoje zęby o przysmak redukując ilość kamienia na zębach. Mechaniczne ścieranie powierzchni zębów podczas żucia działa jak naturalna szczoteczka do zębów.

Ostatecznie żucie przysmaków zapewnia psu zajęcie na dłuższy czas, co pomaga w redukcji nudy i związanych z nią problemów behawioralnych. Daje to psu także stymulację umysłową, która jest ważna dla jego zdrowia psychicznego.

O czym warto wiedzieć decydując się na podanie naturalnych przysmaków.

Przede wszystkim pierwszy raz podaj je podczas swojej obecności przy pupilu. Sprawdź jak reaguje na nowości. Pamiętaj, że suszone przysmaki zwykle mają dość nieprzyjemny zapach dla człowieka, za to niesamowicie pociągający dla psa. Prawdopodobnie im większy śmierdziuch dla Ciebie tym bardziej będzie to pożądany przysmak przez psa. Zwróć uwagę, że są to przysmaki naturalne. Zalety tej cechy opisaliśmy wyżej jednak sprawia to, że poszczególne sztuki z paczki czy danej partii mogą różnić się kształtem, zapachem czy teksturą od innych. Jest to naturalna cecha produktu wynikająca z różnorodności surowca.