Vet-Agro

Wyświetlanie wszystkich wyników: 11

Wyświetlanie wszystkich wyników: 11

Vet – Agro jest producentem leków weterynaryjnych, preparatów biobójczych, a także innych produktów przeznaczonych dla zwierząt.

Linie produktów firmy Vet-Agro

Głównym produktem, który znajduje się w ofercie firmy jest Fiprex – lek zwalczający pchły, kleszcze i wszy u psów oraz kotów. Produkty z linii Fiprex bardzo skutecznie usuwają większość kleszczy wgryzionych w skórę zwierzęcia i zabezpieczają czworonoga przed ponowną ich inwazją do 4 tygodni. Przed pchłami chroni natomiast aż do 8 tygodni. Roztwór do nakrapiania posiada różne rozmiary w zależności od wielkości zwierzęcia.

Ponadto Vet – Agro produkuje różnego rodzaju żele do pielęgnacji skóry bydła, płyny do dezynfekcji, środki do pielęgnacji skóry i sierści, a także przewodu słuchowego i małżowiny usznej oraz szampony dla psów i kotów. Ważnym produktem są również nawozy VIFLO – przeznaczone do dolistnego odżywiania i ochrony roślin. Nawozy te posiadają mikro i makroelementy, są dostosowane do potrzeb upraw rolniczych, sadowniczych i ogrodniczych. Użytkownicy cenią te nawozy m.in. ze względu na to, że są bardzo skuteczne i wysokiej jakości – przy ich opracowywaniu oraz w procesie produkcji udział biorą eksperci z zakresu medycyny ludzkiej, weterynaryjnej, farmacji oraz chemii. Daje to gwarancję, że produkt jest z właściwych składników, a jego tworzenie spełnia wymogi dotyczące odpowiedniej produkcji leków.

Historia Vet-Agro

Spółka powstała w roku 1989 – założycielami było czterech lekarzy. W okresie 1989 – 2000 firma stworzyła własne, oryginalne leki weterynaryjne m.in. Oedemosan, Mastisan, Metrisan oraz katalizator Eukat służący do ograniczenia emisji SO2 i NOx podczas spalania węgla. W 2006 Vet – Agro podjęła decyzję o budowie nowego zakładu produkcyjnego, która zakończyła się w 2008 roku. Obecnie nowoczesne zaplecze badawczo – technologiczne umożliwia firmie wykorzystywanie nanotechnologii podczas prac laboratoryjnych. Vet – Agro to polski producent z siedzibą w Lublinie. Od 2017 roku jest członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Leków Generycznych.

Popularne produkty

Najpopularniejszym, a zarazem kluczowym produktem firmy Vet – Agro jest właśnie Fiprex – produkt leczniczy do zwalczania kleszczy, pcheł i wszy. Preparaty są dostępne według rozmiaru psa – S, M, L, XL, istnieje również wersja dla kotów, a także spray, którym spryskuje się czworonoga. Kolejnym popularnym produktem jest Dermatisan – płyn nawilżająco – przeciwświądowy z alantoiną dla psów i kotów. Przeznaczony jest do pielęgnacji skóry i sierści ze skłonnościami do ostrych i przewlekłych stanów zapalno-świądowych (niepowikłanych procesami ropnymi). Po spryskaniu zwierzęcia na powierzchni skóry powstaje tzw. naturalna powłoka, która wspomaga kondycję włosa. Na trzecim miejscu według popularności znajdują się kapsułki Brainactiv Balance, które zapobiegają obniżeniu się aktywności układu nerwowego oraz zmianom wynikającym z procesu starzenia się. Produkt jest pomocny dla zwierząt powyżej 11 roku życia – wtedy najwcześniej mogą zacząć się pojawiać pierwsze objawy starości. Brainactiv Balance zawiera składniki niezbędne do ochrony zwierzęcia przed skutkami starzenia się – są to:

  • Fosfolipidy – usprawniają zapamiętywanie i odtwarzanie informacji w mózgu.
  • Kwasy Omega-3 – podnoszą wydolność mózgu, redukują problemy neurologiczne (depresja, agresja itp.), mniejsze ryzyko zachorowania na cukrzycę.
  • L-karnityna – odpowiada za transport kwasów tłuszczowych do mitochondriów.
  • Acetylo – L – karnityna – odgrywa ważną rolę w syntezie acetylocholiny.
  • Koenzym Q10 – pomaga zwalczyć zmęczenie, osłabienie koncentracji oraz niewydolność serca.
  • Fosfatydyloseryna – wspomaga działanie neuroprzekaźników.
  • Antyoksydanty – skutecznie przeciwdziałają wolnym rodnikom, które odpowiadają za szybsze starzenie się. Pomaga także, gdy zwierzak ma problemy ze snem, jest zdezorientowany oraz ma pogorszony kontakt z ludźmi.

Substancje te skutecznie pomagają w wydłużeniu życia pupila oraz poprawią funkcjonowanie jego układu nerwowego, a co za tym idzie również kondycję fizyczną.